Computer memory Lenovo V14 IIL (82C4)
Expand the memory of your Lenovo V14 IIL (82C4) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo V14 IIL (82C4). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in V14 IIL (82C4).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 IIL (82C4) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 4GB removable |
| Maximum memory | 36GB / 12GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 82C40000FR, 82C40000GE, 82C40000IX, 82C40000MB, 82C40000MH, 82C40000MZ, 82C40000PG, 82C40000SP, 82C40000UK, 82C4000MFR, 82C4000MGE, 82C4000MIX, 82C4000MMB, 82C4000MMH, 82C4000MMZ, 82C4000MPG, 82C4000MSP, 82C4000MUK, 82C40019FR, 82C40019GE, 82C40019IX, 82C40019MB, 82C40019MH, 82C40019MZ, 82C40019PG, 82C40019SP, 82C40019UK, 82C4001WFR, 82C4001WGE, 82C4001WIX, 82C4001WMB, 82C4001WMH, 82C4001WMZ, 82C4001WPG, 82C4001WSP, 82C4001WUK, 82C4004ABM, 82C4004ACK, 82C4004ACY, 82C4004AGE, 82C4004AGM, 82C4004AHV, 82C4004AMZ, 82C4004APB, 82C4004ARM, 82C4004ASC, 82C4004ATX, 82C40056BM, 82C40056CK, 82C40056CY, 82C400SCMH, 82C400SCMZ, 82C400SCPG, 82C400SCSP, 82C400SCUK, 82C400SEFR, 82C400SEGE, 82C400SEIX, 82C400SEMB, 82C400SEMH, 82C400SEMZ, 82C400SEPG, 82C400SESP, 82C400SEUK, 82C400SFFR, 82C400SFGE, 82C400SFIX, 82C400SFMB, 82C400SFMH, 82C400SFMZ, 82C400SFPG, 82C400SFSP, 82C400SFUK, 82C400U7FR, 82C400U7GE, 82C400U7IX, 82C400U7MB, 82C400U7MH, 82C400U7MZ, 82C400U7PG, 82C400U7SP, 82C400U7UK, 82C400UQFR, 82C400UQGE, 82C400UQIX, 82C400UQMB, 82C400UQMH, 82C400UQMZ, 82C400UQPG, 82C400UQSP, 82C400UQUK, 82C400URFR, 82C400URGE, 82C400URIX, 82C400URMB, 82C400URMH, 82C400URMZ, 82C400URPG, 82C400URSP, 82C400URUK, etc.
|
Order info
| Item number | SP341459 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578228842 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 IIL (82C4) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 IIL (82C4)
Login