Memory for laptop Lenovo V14 IKB (81YA)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo V14 IKB (81YA) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo V14 IKB (81YA).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 IKB (81YA) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 4GB removable |
| Maximum memory | 36GB / 12GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 81YA0005FR, 81YA0005GE, 81YA0005IW, 81YA0005IX, 81YA0005MB, 81YA0005MH, 81YA0005ML, 81YA0005MX, 81YA0005MZ, 81YA0005PG, 81YA0005SP, 81YA0005UK, 81YA0007BM, 81YA0007CK, 81YA0007CY, 81YA0007GE, 81YA0007GM, 81YA0007HV, 81YA0007MZ, 81YA0007PB, 81YA0007RM, 81YA0007TX, 81YA0008BM, 81YA0008CK, 81YA0008CY, 81YA0008GE, 81YA0008GM, 81YA0008HV, 81YA0008MZ, 81YA0008PB, 81YA0008RM, 81YA0008TX, 81YA0009BM, 81YA0009CK, 81YA0009CY, 81YA0009GE, 81YA0009GM, 81YA0009HV, 81YA0009MZ, 81YA0009PB, 81YA0009RM, 81YA0009TX, 81YA000ABM, 81YA000ACK, 81YA000ACY, 81YA000AGE, 81YA000AGM, 81YA000AHV, 81YA000AMZ, 81YA000APB, 81YA000HPG, 81YA000HSP, 81YA000HUK, 81YA000JFR, 81YA000JGE, 81YA000JIW, 81YA000JIX, 81YA000JMB, 81YA000JMH, 81YA000JML, 81YA000JMX, 81YA000JMZ, 81YA000JPG, 81YA000JSP, 81YA000JUK, 81YA000KFR, 81YA000KGE, 81YA000KIW, 81YA000KIX, 81YA000KMB, 81YA000KMH, 81YA000KML, 81YA000KMX, 81YA000KMZ, 81YA000KPG, 81YA000KSP, 81YA000KUK, 81YA000LFR, 81YA000LGE, 81YA000LIW, 81YA000LIX, 81YA000LMB, 81YA000LMH, 81YA000LML, 81YA000LMX, 81YA000LMZ, 81YA000LPG, 81YA000LSP, 81YA000LUK, 81YA000MFR, 81YA000MGE, 81YA000MIW, 81YA000MIX, 81YA000MMB, 81YA000MMH, 81YA000MML, 81YA000MMX, 81YA000MMZ, 81YA000MPG, 81YA000MSP, etc.
|
Order info
| Item number | SP341604 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578044619 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 IKB (81YA) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 IKB (81YA)
Login