Memory for laptop Lenovo V15 G3 ABA (82TV)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo V15 G3 ABA (82TV) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo V15 G3 ABA (82TV).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V15 series |
| Device name | V15 G3 ABA (82TV) |
| Memory ex works | 4GB / 8GB non removable, 4GB / 8GB removable |
| Maximum memory | 40GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 82TV0021BM, 82TV0021CK, 82TV0021CY, 82TV0021GE, 82TV0021GM, 82TV0021HV, 82TV0021MZ, 82TV0021PB, 82TV0021RM, 82TV0021SC, 82TV0022BM, 82TV0022CK, 82TV0022CY, 82TV0022GE, 82TV0022GM, 82TV0022HV, 82TV0022MZ, 82TV0022PB, 82TV0022RM, 82TV0022SC, 82TV0022TX, 82TV006HGE etc.
|
Order info
| Item number | SP520206 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488843549 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V15 G3 ABA (82TV) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V15 G3 ABA (82TV)
Login