Memory for laptop Lenovo V15 G3 IAP (82TT)
Expand the memory of your Lenovo V15 G3 IAP (82TT) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo V15 G3 IAP (82TT). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in V15 G3 IAP (82TT).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V15 series |
| Device name | V15 G3 IAP (82TT) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Memory ex works | 4GB / 8GB non removable, 4GB / 8GB removable |
| Maximum memory | 36GB / 12GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 82TT0006PB, 82TT0007PB, 82TT000BPB, 82TT003QPB, 82TT004NPB, 82TT004QPB, 82TT004RPB, 82TT0055PB, 82TT0056PB, 82TT006CPB, 82TT006DPB, 82TT006EPB, etc.
|
Order info
| Item number | SP422304 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578853631 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V15 G3 IAP (82TT) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V15 G3 IAP (82TT)
Login