Computer memory Lenovo V15 G4 IAH (83FS)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo V15 G4 IAH (83FS) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo V15 G4 IAH (83FS). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in V15 G4 IAH (83FS).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V15 series |
| Device name | V15 G4 IAH (83FS) |
| Memory ex works | 8GB non removable, 8GB removable |
| Maximum memory | 40GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 83FS000CDS, 83FS000CDT, 83FS000CDU, 83FS000CFR, 83FS000CGE, 83FS000CIW, 83FS000CIX, 83FS000CLT, 83FS000CMB, 83FS000CMH, 83FS000CML, 83FS000CMX, 83FS000CMZ, 83FS000CPG, 83FS000CSP, 83FS000CUK, 83FS000FDS, 83FS000FDT, 83FS000FDU, 83FS000FFR, 83FS000FGE, 83FS000FIW, 83FS000FIX, 83FS000FLT, 83FS000FMB, 83FS000FMH, 83FS000FML, 83FS000FMX, 83FS000FMZ, 83FS000FPG, 83FS000FSP, 83FS000FUK, 83FS000LDS, 83FS000LDT, 83FS000LDU, 83FS000LFR, 83FS000LGE, 83FS000LIW, 83FS000LIX, 83FS000LLT, 83FS000LMB, 83FS000LMH, 83FS000LML, 83FS000LMX, 83FS000LMZ, 83FS000LPG, 83FS000LSP, 83FS000LUK, 83FS000QDS, 83FS000QDT, 83FS000UPG, 83FS000USP, 83FS000UUK, 83FS000VDS, 83FS000VDT, 83FS000VDU, 83FS000VFR, 83FS000VGE, 83FS000VIW, 83FS000VIX, 83FS000VLT, 83FS000VMB, 83FS000VMH, 83FS000VML, 83FS000VMX, 83FS000VMZ, 83FS000VPG, 83FS000VSP, 83FS000VUK, 83FS000WDS, 83FS000WDT, 83FS000WDU, 83FS000WFR, 83FS000WGE, 83FS000WIW, 83FS000WIX, 83FS000WLT, 83FS000WMB, 83FS000WMH, 83FS000WML, 83FS000WMX, 83FS000WMZ, 83FS000WPG, 83FS000WSP, 83FS000WUK, 83FS0010DS, 83FS0010DT, 83FS0010DU, 83FS0010FR, 83FS0010GE, 83FS0010IW, 83FS0010IX, 83FS0010LT, 83FS0010MB, 83FS0010MH, 83FS0010ML, 83FS0010MX, 83FS0010MZ, 83FS0010PG, 83FS0010SP, etc.
|
Order info
| Item number | SP524211 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488883941 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V15 G4 IAH (83FS) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V15 G4 IAH (83FS)
Login