Memory for laptop Lenovo V15 IKB (81YD)
8GB memory for Lenovo V15 IKB (81YD). The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V15 series |
| Device name | V15 IKB (81YD) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 4GB removable |
| Maximum memory | 36GB / 12GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 81YD000DBM, 81YD000DCK, 81YD000DCY, 81YD000DGE, 81YD000DGM, 81YD000DHV, 81YD000DMZ, 81YD000DPB, 81YD000DRM, 81YD000DTX, 81YD000EBM, 81YD000ECK, 81YD000ECY, 81YD000EGE, 81YD000EGM, 81YD000EHV, 81YD000EMZ, 81YD000EPB, 81YD000ERM, 81YD000ETX, 81YD000FBM, 81YD000FCK, 81YD000FCY, 81YD000FGE, 81YD000FGM, 81YD000FHV, 81YD000FMZ, 81YD000FPB, 81YD000FRM, 81YD000FTX, 81YD000GBM, 81YD000GCK, 81YD000GCY, 81YD000GGE, 81YD000GGM, 81YD000GHV, 81YD000GMZ, 81YD000GPB, 81YD000GRM, 81YD000GTX, 81YD000HBM, 81YD000HCK, 81YD000HCY, 81YD000HGE, 81YD000HGM, 81YD000HHV, 81YD000HMZ, 81YD000HPB, 81YD000HRM, 81YD000JBM, 81YD000UGE, 81YD000UIX, 81YD000UMB, 81YD000UML, 81YD000UMZ, 81YD000UPG, 81YD000USP, 81YD000UUK, 81YD000YRM, 81YD0012BM, 81YD0012CK, 81YD0012CY, 81YD0012GE, 81YD0012GM, 81YD0012HV, 81YD0012MZ, 81YD0012PB, 81YD0012RM, 81YD0012TX, 81YD0014BM, 81YD0014CK, 81YD0014CY, 81YD0014GE, 81YD0014GM, 81YD0014HV, 81YD0014MZ, 81YD0014PB, 81YD0014RM, 81YD0014TX, 81YD0015BM, 81YD0015CK, 81YD0015CY, 81YD0015GE, 81YD0015GM, 81YD0015HV, 81YD0015MZ, 81YD0015PB, 81YD0015RM, 81YD0015TX, 81YD0017RM, 81YD0018FR, 81YD0018GE, 81YD0018IX, 81YD0018MB, 81YD0018ML, 81YD0018MZ, 81YD0018PG, 81YD0018SP, 81YD0018UK, 81YD001DFR, etc.
|
Order info
| Item number | SP341471 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578043346 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V15 IKB (81YD) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V15 IKB (81YD)
Login