Memory for laptop Lenovo V15-IWL (81YE)
8GB memory for Lenovo V15-IWL (81YE). The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo V15-IWL (81YE).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V15 series |
| Device name | V15-IWL (81YE) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 8GB removable |
| Maximum memory | 36GB / 12GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 81YE0000GE, 81YE0000IW, 81YE0000UK, 81YE0001GE, 81YE0001IW, 81YE0001UK, 81YE0002GE, 81YE0002IW, 81YE0002UK, 81YE0003GE, 81YE0003IW, 81YE0003IX, 81YE0003UK, 81YE0004GE, 81YE0004IW, 81YE0004UK, 81YE0005GE, 81YE0005IW, 81YE0005UK, 81YE0006GE, 81YE0006IW, 81YE0006UK, 81YE0007GE, 81YE0007IW, 81YE0007UK, 81YE0009SP, 81YE000ABM, 81YE000ACK, 81YE000ACY, 81YE000ADS, 81YE000ADT, 81YE000ADU, 81YE000AFR, 81YE000AGE, 81YE000AGM, 81YE000AHV, 81YE000AIX, 81YE000ALT, 81YE000AMB, 81YE000AML, 81YE000AMZ, 81YE000APB, 81YE000APG, 81YE000ARM, 81YE000ASC, 81YE000ASP, 81YE000BBM, 81YE000BCK, 81YE000BCY, 81YE000BDS, etc.
|
Order info
| Item number | SP332642 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369956537 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V15-IWL (81YE) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V15-IWL (81YE)
Login