Memory for laptop Lenovo V17 G4 IRU (83A2)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo V17 G4 IRU (83A2) by 8GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo V17 G4 IRU (83A2).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V17 series |
| Device name | V17 G4 IRU (83A2) |
| Memory ex works | 8GB non removable, 8GB removable |
| Maximum memory | 40GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 83A20000DS, 83A20000DT, 83A20000FR, 83A20000GE, 83A20000IW, 83A20000IX, 83A20000LT, 83A20000MB, 83A20000MH, 83A20000ML, 83A20000MX, 83A20000MZ, 83A20000PG, 83A20000SP, 83A20000UK, 83A20001DS, 83A20001DT, 83A20001FR, 83A20001GE, 83A20001IW, 83A20001IX, 83A20001LT, 83A20001MB, 83A20001MH, 83A20001ML, 83A20001MX, 83A20001MZ, 83A20001PG, 83A20001SP, 83A20001UK, 83A20002DS, 83A20002DT, 83A20002FR, 83A20002GE, 83A20002IW, 83A20002IX, 83A20002LT, 83A20002MB, 83A20002MH, 83A20002ML, 83A20002MX, 83A20002MZ, 83A20002PG, 83A20002SP, 83A20002UK, 83A20003BM, 83A20003CK, 83A20003CY, 83A20003GE, 83A20003GM, 83A2000MCY, 83A2000MGE, 83A2000MGM, 83A2000MHV, 83A2000MMZ, 83A2000MPB, 83A2000MRM, 83A2000MSC, 83A2000MTX, 83A2000NBM, 83A2000NCK, 83A2000NCY, 83A2000NGM, 83A2000NHV, 83A2000NPB, 83A2000NRM, 83A2000NSC, 83A2000NTX, 83A2000TBM, 83A2000TCK, 83A2000TCY, 83A2000TGE, 83A2000TGM, 83A2000THV, 83A2000TMZ, 83A2000TPB, 83A2000TRM, 83A2000TSC, 83A2000TTX, 83A2000VDS, 83A2000VDT, 83A2000VFR, 83A2000VGE, 83A2000VIW, 83A2000VIX, 83A2000VLT, 83A2000VMB, 83A2000VMH, 83A2000VML, 83A2000VMX, 83A2000VMZ, 83A2000VPG, 83A2000VSP, 83A2000VUK, 83A2000WDS, 83A2000WDT, 83A2000WFR, 83A2000WGE, 83A2000WIW, 83A2000WIX, etc.
|
Order info
| Item number | SP474445 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488379505 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V17 G4 IRU (83A2) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V17 G4 IRU (83A2)
Login