Computer memory Lenovo V35s 07ADA (11HF)
Expand the memory of your Lenovo V35s 07ADA (11HF) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo desktop V... |
| Device series | desktop V... V35 series |
| Device name | V35s 07ADA (11HF) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11HF000JBL, 11HF000JCK, 11HF000JCR, 11HF000JEE, 11HF000JEU, 11HF000JFN, 11HF000JFR, 11HF000JGE, 11HF000JHX, 11HF000JIX, 11HF000JMB, 11HF000JMD, 11HF000JMF, 11HF000JMG, 11HF000JMH, 11HF000JML, 11HF000JMS, 11HF000JMX, 11HF000JMZ, 11HF000JNX, 11HF000JPB, 11HF000JPG, 11HF000JRI, 11HF000JSP, 11HF000JTX, 11HF000JUK, 11HF000JZY, 11HF000LBL, 11HF000LCK, 11HF000LCR, 11HF000LEE, 11HF000LEU, 11HF000LFN, 11HF000LFR, 11HF000LGE, 11HF000LHX, 11HF000LIX, 11HF000LMB, 11HF000LMD, 11HF000LMF, 11HF000LMG, 11HF000LMH, 11HF000LML, 11HF000LMS, 11HF000LMX, 11HF000LMZ, 11HF000LNX, 11HF000LPB, 11HF000LPG, 11HF000LRI, 11HF000UMX, 11HF000UMZ, 11HF000UNX, 11HF000UPB, 11HF000UPG, 11HF000URI, 11HF000USP, 11HF000UTX, 11HF000UUK, 11HF000UZY, 11HF000YBL, 11HF000YCK, 11HF000YCR, 11HF000YEE, 11HF000YEU, 11HF000YFR, 11HF000YGE, 11HF000YHX, 11HF000YIX, 11HF000YMB, 11HF000YMD, 11HF000YMG, 11HF000YMH, 11HF000YPB, 11HF000YPG, 11HF000YRI, 11HF000YSP, 11HF000YTX, 11HF000YUK, 11HF000YZY, 11HF0010BL, 11HF0010CK, 11HF0010CR, 11HF0010EE, 11HF0010EU, 11HF0010FR, 11HF0010GE, 11HF0010HX, 11HF0010IX, 11HF0010MB, 11HF0010MD, 11HF0010MG, 11HF0010MH, 11HF0010PB, 11HF0010PG, 11HF0010RI, 11HF0010SP, 11HF0010TX, 11HF0010UK, 11HF0010ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP360463 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578234645 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V35s 07ADA (11HF) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V35s 07ADA (11HF)
Login