Memory for desktop Lenovo V410z AIO (10QW)
Expand the memory of your Lenovo V410z AIO (10QW) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo V410z AIO (10QW).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO V310 series |
| Device name | V410z AIO (10QW) |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 10QW0000.., 10QW0001.., 10QW0002.., 10QW0003.., 10QW0004.., 10QW0005.., 10QW0006.., 10QW0007.., 10QW0008.., 10QW0009.., 10QW000A.., 10QW000B.., 10QW000C.., 10QW000D.., 10QW000E.., 10QW000F.., 10QW000G.., 10QW000H.., 10QW000J.., 10QW000K.., 10QW000L.., 10QW000M.., 10QW000N.., 10QW000P.., 10QW000Q.., 10QW000R.., 10QW000S.., 10QW000T.., 10QW000U.., 10QW000V.., 10QW000W.., 10QW000X.., 10QW0010.., 10QW0011.., 10QW0015.., etc. |
Order info
| Item number | SP240725 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369084209 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V410z AIO (10QW) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V410z AIO (10QW)
Login