Memory for desktop Lenovo V50a 24IMB AIO (11FJ)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo V50a 24IMB AIO (11FJ) by 8GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO V50a series |
| Device name | V50a 24IMB AIO (11FJ) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11FJ0076BL, 11FJ0076CK, 11FJ0076CR, 11FJ0076EE, 11FJ0076EU, 11FJ0076FN, 11FJ0076FR, 11FJ0076GE, 11FJ0076HX, 11FJ0076IL, 11FJ0076IX, 11FJ0076MB, 11FJ0076MD, 11FJ0076MF, 11FJ0076MG, 11FJ0076MH, 11FJ0076ML, 11FJ0076MS, 11FJ0076MX, 11FJ0076MZ, 11FJ0076NX, 11FJ0076PB, 11FJ0076PG, 11FJ0076RI, 11FJ0076SP, 11FJ0076TX, 11FJ0076UK, 11FJ0076ZY, 11FJ0077BL, 11FJ0077CK, 11FJ0077CR, 11FJ0077EE, 11FJ0077EU, 11FJ0077FN, 11FJ0077FR, 11FJ0077GE, 11FJ0077HX, 11FJ0077IL, 11FJ0077IX, 11FJ0077MB, 11FJ0077MD, 11FJ0077MF, 11FJ0077MG, 11FJ0077MH, 11FJ0077ML, 11FJ0077MS, 11FJ0077MX, 11FJ0077MZ, 11FJ0077NX, 11FJ0077PB, 11FJ007APB, 11FJ007APG, 11FJ007ARI, 11FJ007ASP, 11FJ007ATX, 11FJ007AUK, 11FJ007AZY, 11FJ007BBL, 11FJ007BCK, 11FJ007BCR, 11FJ007BEE, 11FJ007BEU, 11FJ007BFR, 11FJ007BGE, 11FJ007BHX, 11FJ007BIX, 11FJ007BMB, 11FJ007BMD, 11FJ007BMG, 11FJ007BMH, 11FJ007BPB, 11FJ007BPG, 11FJ007BRI, 11FJ007BSP, 11FJ007BTX, 11FJ007BUK, 11FJ007BZY, 11FJ0089BL, 11FJ0089CK, 11FJ0089CR, 11FJ0089EE, 11FJ0089EU, 11FJ0089FN, 11FJ0089FR, 11FJ0089GE, 11FJ0089HX, 11FJ0089IL, 11FJ0089IX, 11FJ0089MB, 11FJ0089MD, 11FJ0089MF, 11FJ0089MG, 11FJ0089MH, 11FJ0089ML, 11FJ0089MS, 11FJ0089MX, 11FJ0089MZ, 11FJ0089NX, 11FJ0089PB, 11FJ0089PG, etc.
|
Order info
| Item number | SP432635 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578955724 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V50a 24IMB AIO (11FJ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V50a 24IMB AIO (11FJ)
Login