Computer memory Lenovo V510z AIO (10NJ)
The memory increases the RAM memory of Lenovo V510z AIO (10NJ) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo V510z AIO (10NJ). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in V510z AIO (10NJ).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO V510 series |
| Device name | V510z AIO (10NJ) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70M60574, GX70N46763 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 10NH0006.., 10NH0007.., 10NH0008.., 10NH000D.., 10NH000E.., 10NH000F.., 10NH000G.., 10NH000L.., 10NH000M.., 10NH000N.., 10NH000T.., 10NH000U.., 10NH000V.., 10NH000Y.., 10NH0010.., 10NH0011.., 10NH0012.., 10NH0013.., 10NH0014.., 10NH0016.., 10NH0017.., 10NH0018.., 10NH0019.., 10NH001A.., 10NH001B.., 10NH001C.., 10NH001D.., 10NH001E.., 10NH001F.., 10NH001G.., 10NH001H.., 10NH001J.., 10NH001K.., 10NH001L.., 10NH001M.., 10NH001N.., 10NH001P.., 10NH001Q.., 10NH001R.., 10NH001S.., 10NH001T.., 10NH001U.., 10NH001V.., 10NH001W.., 10NH001X.., 10NH001Y.., 10NH0020.., 10NH0021.., 10NH0022.., 10NH0023.., 10NH0024.., 10NH0025.., 10NH0026.., 10NH0027.., 10NH0028.., 10NH0029.., 10NH002A.., 10NH002B.., 10NH002C.., 10NH002D.., 10NH002E.., 10NH002F.., 10NH002G.., 10NH002H.., 10NH002J.., 10NH002K.., 10NH002L.., 10NH002M.., 10NH002N.., 10NH002P.., 10NH002Q.., 10NH002R.., 10NH002S.., 10NH002T.., 10NH002U.., 10NH002V.., 10NH002W.., 10NH002X.., 10NH002Y.., 10NH0030.., 10NH0031.., 10NH0032.., 10NH0033.., 10NH0034.., 10NH0035.., 10NH0036.., 10NH0037.., 10NH0038.., 10NH0039.., 10NH003A.., 10NH004R++, 10NH004S++, 10NH004T++, 10NH004X++, 10NH004Y++, 10NH0050++, 10NH0051++, 10NH0052++, 10NH0053++, 10NH006U.., 10NH006V.., 10NH0070.., 10NH0071.., 10NH0072.., 10NH0073.., 10NJ000A.., 10NJ000B.., 10NJ000C.., 10NJ000D.., 10NJ000F.., 10NJ000F++, 10NJ000G.., 10NJ000G++, 10NJ000H.., 10NJ000H++, 10NJ000P.., 10NJ000Q.., 10NJ000R.., 10NJ000S.., 10NJ000X.., 10NJ000Y.., 10NJ0010.., 10NJ0011.., 10NJ0012.., 10NJ0013.., 10NJ0014.., 10NJ0015.., 10NJ0016.., 10NJ0017.., 10NJ0018.., 10NJ0019.., 10NJ001A.., 10NJ001B.., 10NJ001F.., 10NJ001F++, 10NJ001X.., 10NJ001Y.., 10NJ0020.., 10NJ0021.., 10NJ0021++, 10NJ0022.., 10NJ0022++, 10NJ0025.., 10NJ0025++, 10NJ003B.., 10NJ003B++, 10NJ003G.., 10NJ003G++, 10NJ0046.., etc. |
Order info
| Item number | SP236213 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369037731 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V510z AIO (10NJ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V510z AIO (10NJ)
Login