Memory for storage/NAS TerraMaster T9-450
8GB memory for TerraMaster T9-450. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory suits perfectly to your TerraMaster storage/NAS storage/NAS.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | TerraMaster |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | TerraMaster storage/NAS |
| Device series | storage/NAS T9 series |
| Device name | T9-450 |
| Memory ex works | 8GB (1x8GB) |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP503313 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488672743 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with TerraMaster T9-450 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about TerraMaster T9-450
Login