Memory for storage/NAS Thecus N4910U-R
8GB memory for Thecus N4910U-R. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This memory suits perfectly to your Thecus SMB-Rackmount storage/NAS.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000E |
| Type | UDIMM ECC (ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Thecus |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | Thecus SMB-Rackmount |
| Device series | SMB-Rackmount N4910U series |
| Device name | N4910U-R |
| Memory ex works | 4GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP240830 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369085176 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Thecus N4910U-R |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Thecus N4910U-R
Login