Memory for desktop Lenovo IdeaCentre AIO 24ARR9 (F0HR)
8GB memory for Lenovo IdeaCentre AIO 24ARR9 (F0HR). The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 24 series |
| Device name | IdeaCentre AIO 24ARR9 (F0HR) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 96GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0HR000CGE, F0HR000DGE, F0HR000EGE, F0HR000HSC, F0HR000JSC, F0HR000KSC, F0HR000MMZ, F0HR000NMZ, F0HR000PMZ, F0HR000QNY, F0HR000RNY, F0HR000SNY, F0HR000TTR, F0HR000URI, F0HR000VRI, F0HR000WRI, F0HR0010RI, F0HR0011RI, F0HR0012PB, F0HR0013PB, F0HR0014RI, F0HR0015RI, F0HR0016IX, F0HR001CCK, F0HR001DCK, F0HR001JRI, F0HR001KRI, F0HR001PUK, F0HR001QUK, F0HR001RSC, F0HR001SSC, F0HR001TSC, F0HR001USC, F0HR001VSC, F0HR001WSC, F0HR001XFR, F0HR001YFR, F0HR0020FR, F0HR0021FR, etc.
|
Order info
| Item number | SP525693 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488898907 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaCentre AIO 24ARR9 (F0HR) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaCentre AIO 24ARR9 (F0HR)
Login