Memory for desktop Lenovo IdeaCentre AIO 27ARR9 (F0HQ)
8GB memory for Lenovo IdeaCentre AIO 27ARR9 (F0HQ). The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo IdeaCentre AIO 27ARR9 (F0HQ). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in IdeaCentre AIO 27ARR9 (F0HQ).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 27 series |
| Device name | IdeaCentre AIO 27ARR9 (F0HQ) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 96GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0HQ0006MT, F0HQ0007MT, F0HQ0009GE, F0HQ000AGE, F0HQ000BSC, F0HQ000CSC, F0HQ000DSC, F0HQ000ESC, F0HQ000FGD, F0HQ000GGD, F0HQ000HGD, F0HQ000JGD, F0HQ000KGD, F0HQ000LGD, F0HQ000MMZ, F0HQ000NMZ, F0HQ000PNY, F0HQ000QNY, F0HQ000RTR, F0HQ000SRI, F0HQ000TRI, F0HQ000URI, F0HQ000VMT, F0HQ000WMT, F0HQ000XRI, F0HQ000YRI, F0HQ0010PB, F0HQ0011PB, F0HQ0012IX, F0HQ0013IX, F0HQ0016RI, F0HQ0017FR, F0HQ0018CK, F0HQ0019MT, F0HQ001AMT, F0HQ001BMT, F0HQ001FMT, F0HQ001GUK, F0HQ001HGE, F0HQ001JIX, F0HQ001KSC, F0HQ001LSC, F0HQ001MSC, F0HQ001NSC, F0HQ001PFR, F0HQ001QFR, F0HQ001RFR, F0HQ001SFR, F0HQ001TFR, F0HQ001UTR, etc.
|
Order info
| Item number | SP525703 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488899010 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaCentre AIO 27ARR9 (F0HQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaCentre AIO 27ARR9 (F0HQ)
Login