Computer memory Lenovo IdeaCentre AIO 5 24IAH7 (F0GR)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo IdeaCentre AIO 5 24IAH7 (F0GR) by 8GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaCentre AIO |
| Device series | IdeaCentre AIO 5 series |
| Device name | IdeaCentre AIO 5 24IAH7 (F0GR) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0GR000KUK, F0GR000QNY, F0GR000RNY, F0GR001UMB, F0GR001VMB, F0GR001WFR, F0GR001XFR, F0GR001YFR, F0GR0020FR, F0GR0021FR, F0GR0027CY, F0GR0028CY, F0GR0029CY, F0GR002FMZ, F0GR002GGE, F0GR002KMZ, F0GR004CCK, etc.
|
Order info
| Item number | SP433411 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578963439 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaCentre AIO 5 24IAH7 (F0GR) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaCentre AIO 5 24IAH7 (F0GR)
Login