Memory for laptop Lenovo IdeaCentre AIO 5 27IAH7 (F0GQ)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo IdeaCentre AIO 5 27IAH7 (F0GQ) by 8GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaCentre AIO |
| Device series | IdeaCentre AIO 5 series |
| Device name | IdeaCentre AIO 5 27IAH7 (F0GQ) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0GQ000FMZ, F0GQ000RSP, F0GQ000VMZ, F0GQ000WMZ, F0GQ0010UK, F0GQ0011UK, F0GQ001MNY, F0GQ001NNY, F0GQ001SMB, F0GQ001TMB, F0GQ001VFR, F0GQ001WFR, F0GQ001XFR, F0GQ001YFR, F0GQ0021FR, F0GQ0026GE, F0GQ0027UK, F0GQ0029UK, F0GQ002HGE, F0GQ002LMZ, F0GQ002RFR, F0GQ002WSP, F0GQ002YPG, F0GQ0038CK, F0GQ003HGE, etc.
|
Order info
| Item number | SP433414 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578963460 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaCentre AIO 5 27IAH7 (F0GQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaCentre AIO 5 27IAH7 (F0GQ)
Login