Memory for laptop Lenovo LOQ 16APH8 (82XU)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo LOQ 16APH8 (82XU) by 8GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo LOQ |
| Device series | LOQ 16 series |
| Device name | LOQ 16APH8 (82XU) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 96GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 82XU0004FR, 82XU0005FR, 82XU0006FR, 82XU0007FR, 82XU0008FR, 82XU000HFR, 82XU000JMX, 82XU000KMX, 82XU000LMX, 82XU000MMX, 82XU000NMX, 82XU000PMX, 82XU000QMX, 82XU000RMX, 82XU0012TX, 82XU0013TX, 82XU0014TX, 82XU0015TX, 82XU0016TX, 82XU0017TX, 82XU0018FR, 82XU001DFR, 82XU001EUK, 82XU001FMX, 82XU001GMX, 82XU001HMX, 82XU001JMX, 82XU001KMX, 82XU001LMX, 82XU001MMX, 82XU001PMX, 82XU001QMX, 82XU001RMX, 82XU001SMX, 82XU001TMX, 82XU001UFR, 82XU001VSP, 82XU0020MH, 82XU0021MB, 82XU0022MX, 82XU0023MX, 82XU0024MZ, 82XU0026MZ, 82XU0029MZ, 82XU002AMX, 82XU002GMX, 82XU002JSP, 82XU003JMX, 82XU003KMX, 82XU003LBM, etc.
|
Order info
| Item number | SP474428 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488379338 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo LOQ 16APH8 (82XU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo LOQ 16APH8 (82XU)
Login