Computer memory Lenovo ThinkBook 14 G7 ARP (21MV)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkBook 14 G7 ARP (21MV) by 8GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkBook 14 G7 ARP (21MV).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 14 series |
| Device name | ThinkBook 14 G7 ARP (21MV) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 96GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 21MV0000DS, 21MV0000DT, 21MV0000DU, 21MV0000FR, 21MV0000GE, 21MV0000IW, 21MV0000IX, 21MV0000LT, 21MV0000MB, 21MV0000ML, 21MV0000MX, 21MV0000MZ, 21MV0000PG, 21MV0000SP, 21MV0000UK, 21MV0008CA, 21MV0008EP, 21MV0009CA, 21MV0009EP, 21MV000ACA, 21MV000AEP, 21MV0015BM, 21MV0015CK, 21MV0015CY, 21MV0015GM, 21MV0015HV, 21MV0015PB, 21MV0015RM, 21MV0015SC, 21MV0015TR, 21MV0016BM, 21MV0016CK, 21MV0016CY, 21MV0016DS, 21MV0016DT, 21MV0016DU, 21MV0016FR, 21MV0016GE, 21MV0016GM, 21MV0016HV, 21MV0016IW, 21MV0016IX, 21MV0016LT, 21MV0016MB, 21MV0016ML, 21MV0016MX, 21MV0016MZ, 21MV0016PB, 21MV0016PG, 21MV0016RM, 21MV0019UK, 21MV001ABM, 21MV001ACK, 21MV001ACY, 21MV001AGM, 21MV001AHV, 21MV001APB, 21MV001ARM, 21MV001ASC, 21MV001ATR, 21MV001BBM, 21MV001BCK, 21MV001BCY, 21MV001BGM, 21MV001BHV, 21MV001BPB, 21MV001BRM, 21MV001BSC, 21MV001BTR, 21MV001CBM, 21MV001CCK, 21MV001CCY, 21MV001CDS, 21MV001CDT, 21MV001CDU, 21MV001CFR, 21MV001CGE, 21MV001CGM, 21MV001CHV, 21MV001CIW, 21MV001CIX, 21MV001CLT, 21MV001CMB, 21MV001CML, 21MV001CMX, 21MV001CMZ, 21MV001CPB, 21MV001CPG, 21MV001CRM, 21MV001CSC, 21MV001CSP, 21MV001CTR, 21MV001CUK, 21MV001DBM, 21MV001DCK, 21MV001DCY, 21MV001DDS, 21MV001DDT, 21MV001DDU, 21MV001DFR, etc.
|
Order info
| Item number | SP544608 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169124978 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 14 G7 ARP (21MV) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 14 G7 ARP (21MV)
Login