Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M80q Gen 4 (12E9)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M80q Gen 4 (12E9) by 8GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M80 series |
| Device name | ThinkCentre M80q Gen 4 (12E9) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 96GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 12E90008BL, 12E90008CK, 12E90008CR, 12E90008EE, 12E90008EU, 12E90008FN, 12E90008FR, 12E90008GE, 12E90008HX, 12E90008IL, 12E90008IX, 12E90008MB, 12E90008MD, 12E90008MF, 12E90008MG, 12E90008MH, 12E90008MS, 12E90008MT, 12E90008MX, 12E90008MZ, 12E90008NX, 12E90008PB, 12E90008PG, 12E90008RI, 12E90008SP, 12E90008UK, 12E90008ZY, 12E90009BL, 12E90009CK, 12E90009CR, 12E90009EE, 12E90009EU, 12E90009FN, 12E90009FR, 12E90009GE, 12E90009HX, 12E90009IL, 12E90009IX, 12E90009MB, 12E90009MD, 12E90009MF, 12E90009MG, 12E90009MH, 12E90009MS, 12E90009MT, 12E90009MX, 12E90009MZ, 12E90009NX, 12E90009PB, 12E90009PG, 12E9000CMT, 12E9000CMX, 12E9000CMZ, 12E9000CNX, 12E9000CPB, 12E9000CPG, 12E9000CRI, 12E9000CSP, 12E9000CUK, 12E9000CZY, 12E9000DBL, 12E9000DCK, 12E9000DCR, 12E9000DEE, 12E9000DEU, 12E9000DFN, 12E9000DFR, 12E9000DGE, 12E9000DHX, 12E9000DIL, 12E9000DIX, 12E9000DMB, 12E9000DMD, 12E9000DMF, 12E9000DMG, 12E9000DMH, 12E9000DMS, 12E9000DMT, 12E9000DMX, 12E9000DMZ, 12E9000DNX, 12E9000DPB, 12E9000DPG, 12E9000DRI, 12E9000DSP, 12E9000DUK, 12E9000DZY, 12E9000EBL, 12E9000ECK, 12E9000ECR, 12E9000EEE, 12E9000EEU, 12E9000EFN, 12E9000EFR, 12E9000EGE, 12E9000EHX, 12E9000EIL, 12E9000EIX, 12E9000EMB, 12E9000EMD, etc.
|
Order info
| Item number | SP502891 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488668418 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M80q Gen 4 (12E9) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M80q Gen 4 (12E9)
Login