Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M80s Gen 3 (11TL)
8GB memory for Lenovo ThinkCentre M80s Gen 3 (11TL). The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkCentre M80s Gen 3 (11TL). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkCentre M80s Gen 3 (11TL).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M80 series |
| Device name | ThinkCentre M80s Gen 3 (11TL) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11TL0001BL, 11TL0001CK, 11TL0001CR, 11TL0001EE, 11TL0001EU, 11TL0001FN, 11TL0001FR, 11TL0001GE, 11TL0001HX, 11TL0001IL, 11TL0001IX, 11TL0001MB, 11TL0001MD, 11TL0001MF, 11TL0001MG, 11TL0001MH, 11TL0001ML, 11TL0001MS, 11TL0001MX, 11TL0001MZ, 11TL0001NX, 11TL0001PB, 11TL0001PG, 11TL0001RI, 11TL0001SP, 11TL0001TX, 11TL0001UK, 11TL0001ZY, 11TL0002BL, 11TL0002CK, 11TL0002CR, 11TL0002EE, 11TL0002EU, 11TL0002FN, 11TL0002FR, 11TL0002GE, 11TL0002HX, 11TL0002IL, 11TL0002IX, 11TL0002MB, 11TL0002MD, 11TL0002MF, 11TL0002MG, 11TL0002MH, 11TL0002ML, 11TL0002MS, 11TL0002MX, 11TL0002MZ, 11TL0002NX, 11TL0002PB, 11TL0005MF, 11TL0005MG, 11TL0005MH, 11TL0005ML, 11TL0005MS, 11TL0005MX, 11TL0005MZ, 11TL0005NX, 11TL0005PB, 11TL0005PG, 11TL0005RI, 11TL0005SP, 11TL0005TX, 11TL0005UK, 11TL0005ZY, 11TL0006BL, 11TL0006CK, 11TL0006CR, 11TL0006EE, 11TL0006EU, 11TL0006FN, 11TL0006FR, 11TL0006GE, 11TL0006HX, 11TL0006IL, 11TL0006IX, 11TL0006MB, 11TL0006MD, 11TL0006MF, 11TL0006MG, 11TL0006MH, 11TL0006ML, 11TL0006MS, 11TL0006MX, 11TL0006MZ, 11TL0006NX, 11TL0006PB, 11TL0006PG, 11TL0006RI, 11TL0006SP, 11TL0006TX, 11TL0006UK, 11TL0006ZY, 11TL0007BL, 11TL0007CK, 11TL0007CR, 11TL0007EE, 11TL0007EU, 11TL0007FN, 11TL0007FR, etc.
|
Order info
| Item number | SP435023 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578979287 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M80s Gen 3 (11TL) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M80s Gen 3 (11TL)
Login