Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M90q Gen 4 (12EH)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M90q Gen 4 (12EH) by 8GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90q Gen 4 (12EH) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 96GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 12EH0006BL, 12EH0006CK, 12EH0006CR, 12EH0006EE, 12EH0006EU, 12EH0006FN, 12EH0006FR, 12EH0006GE, 12EH0006HX, 12EH0006IL, 12EH0006IX, 12EH0006MB, 12EH0006MD, 12EH0006MF, 12EH0006MG, 12EH0006MH, 12EH0006ML, 12EH0006MS, 12EH0006MT, 12EH0006MX, 12EH0006MZ, 12EH0006NX, 12EH0006PB, 12EH0006PG, 12EH0006RI, 12EH0006SP, 12EH0006UK, 12EH0006ZY, 12EH0007BL, 12EH0007CK, 12EH0007CR, 12EH0007EE, 12EH0007EU, 12EH0007FN, 12EH0007FR, 12EH0007GE, 12EH0007HX, 12EH0007IL, 12EH0007IX, 12EH0007MB, 12EH0007MD, 12EH0007MF, 12EH0007MG, 12EH0007MH, 12EH0007ML, 12EH0007MS, 12EH0007MT, 12EH0007MX, 12EH0007MZ, 12EH0007NX, 12EH000AMF, 12EH000AMG, 12EH000AMH, 12EH000AML, 12EH000AMS, 12EH000AMT, 12EH000AMX, 12EH000AMZ, 12EH000ANX, 12EH000APB, 12EH000APG, 12EH000ARI, 12EH000ASP, 12EH000AUK, 12EH000AZY, 12EH000BBL, 12EH000BCK, 12EH000BCR, 12EH000BEE, 12EH000BEU, 12EH000BFN, 12EH000BFR, 12EH000BGE, 12EH000BHX, 12EH000BIL, 12EH000BIX, 12EH000BMB, 12EH000BMD, 12EH000BMF, 12EH000BMG, 12EH000BMH, 12EH000BML, 12EH000BMS, 12EH000BMT, 12EH000BMX, 12EH000BMZ, 12EH000BNX, 12EH000BPB, 12EH000BPG, 12EH000BRI, 12EH000BSP, 12EH000BUK, 12EH000BZY, 12EH000CBL, 12EH000CCK, 12EH000CCR, 12EH000CEE, 12EH000CEU, 12EH000CFN, 12EH000CFR, etc.
|
Order info
| Item number | SP502901 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488668517 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90q Gen 4 (12EH) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90q Gen 4 (12EH)
Login