Computer memory Lenovo ThinkCentre M90s Gen 4 (12HQ)
Expand the memory of your Lenovo ThinkCentre M90s Gen 4 (12HQ) by 8GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkCentre M90s Gen 4 (12HQ).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90s Gen 4 (12HQ) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 192GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 12HQ0000EE, 12HQ0001BL, 12HQ0001CK, 12HQ0001CR, 12HQ0001EE, 12HQ0001EU, 12HQ0001FN, 12HQ0001FR, 12HQ0001GE, 12HQ0001HX, 12HQ0001IL, 12HQ0001IX, 12HQ0001MB, 12HQ0001MD, 12HQ0001MF, 12HQ0001MG, 12HQ0001MH, 12HQ0001ML, 12HQ0001MS, 12HQ0001MT, 12HQ0001MX, 12HQ0001MZ, 12HQ0001NX, 12HQ0001PB, 12HQ0001PG, 12HQ0001RI, 12HQ0001SP, 12HQ0001TR, 12HQ0001UK, 12HQ0001ZY, 12HQ0002BL, 12HQ0002CK, 12HQ0002CR, 12HQ0002EE, 12HQ0002EU, 12HQ0002FN, 12HQ0002FR, 12HQ0002GE, 12HQ0002HX, 12HQ0002IL, 12HQ0002IX, 12HQ0002MB, 12HQ0002MD, 12HQ0002MF, 12HQ0002MG, 12HQ0002MH, 12HQ0002ML, 12HQ0002MS, 12HQ0002MT, 12HQ0002MX, 12HQ0005HX, 12HQ0005IL, 12HQ0005IX, 12HQ0005MB, 12HQ0005MD, 12HQ0005MF, 12HQ0005MG, 12HQ0005MH, 12HQ0005ML, 12HQ0005MS, 12HQ0005MT, 12HQ0005MX, 12HQ0005MZ, 12HQ0005NX, 12HQ0005PB, 12HQ0005PG, 12HQ0005RI, 12HQ0005SP, 12HQ0005TR, 12HQ0005UK, 12HQ0005ZY, 12HQ0006BL, 12HQ0006CK, 12HQ0006CR, 12HQ0006EE, 12HQ0006EU, 12HQ0006FN, 12HQ0006FR, 12HQ0006GE, 12HQ0006HX, 12HQ0006IL, 12HQ0006IX, 12HQ0006MB, 12HQ0006MD, 12HQ0006MF, 12HQ0006MG, 12HQ0006MH, 12HQ0006ML, 12HQ0006MS, 12HQ0006MT, 12HQ0006MX, 12HQ0006MZ, 12HQ0006NX, 12HQ0006PB, 12HQ0006PG, 12HQ0006RI, 12HQ0006SP, 12HQ0006TR, 12HQ0006UK, 12HQ0006ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP510125 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488741968 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90s Gen 4 (12HQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90s Gen 4 (12HQ)
Login