Memory for laptop Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (Intel) (21SR)
8GB memory for Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (Intel) (21SR). The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad E16 series |
| Device name | ThinkPad E16 Gen 3 (Intel) (21SR) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 21SR000JSC, 21SR000KHV, 21SR000KML, 21SR000KPG, 21SR000KSC, 21SR000KTX, 21SR000LGM, 21SR000LTX, 21SR000MBM, 21SR000MGM, 21SR000MPG, 21SR000NGE, 21SR000NGM, 21SR000PGM, 21SR000PIX, 21SR000PMZ, 21SR000QGE, 21SR000QSP, 21SR000RCX, 21SR000RGM, 21SR000RIX, 21SR000RIX, 21SR000TBM, 21SR000TEE, 21SR000TGE, 21SR000TPG, 21SR000UFR, 21SR000UGE, 21SR000UMH, 21SR000UMZ, 21SR002DAT, 21SR002DBM, 21SR002DGE, 21SR002DIX, 21SR002DMB, 21SR002DPG, 21SR002DRI, 21SR002DSP, 21SR002ESP, 21SR002ETX, 21SR002FGE, 21SR002FIX, 21SR002FIX, 21SR003VEE, 21SR003VGE, 21SR003VGM, 21SR003VMZ, 21SR003VRI, 21SR003WPB, 21SR003WPG, 21SR003XGE, 21SR003XGM, 21SR003YGE, 21SR003YMH, 21SR0040GM, 21SR0040MB, 21SR0041GE, 21SR0041MD, 21SR0041MZ, 21SR0042GE, 21SR0042MD, 21SR0042PB, 21SR0043SC, 21SR0044FR, 21SR0044GE, 21SR0044MH, 21SR0045CX, 21SR0045GM, 21SR0046GE, 21SR0046GM, 21SR0046IX, 21SR0046MD, 21SR0046ML, 21SR0046PB, 21SR0046RI, 21SR0046TX, 21SR0047ML, 21SR0047TX, 21SR004EAT, 21SR004ECX, 21SR004EGM, 21SR004EHV, 21SR004EIX, 21SR004FEE, 21SR004GGM, 21SR004HGE, 21SR004HMZ, 21SR004KGM, 21SR004LGM, 21SR004LTX, 21SR004MAT, 21SR004MFR, 21SR004MGM, 21SR004MHV, 21SR004MMZ, 21SR004NGE, 21SR004NIX, 21SR004NMB, 21SR004NPG, etc.
|
Order info
| Item number | SP581198 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169530656 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (Intel) (21SR) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (Intel) (21SR)
Login