Computer memory Lenovo ThinkStation P360 Ultra (30G1)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkStation P360 Ultra (30G1) by 8GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkStation |
| Device series | ThinkStation P360 series |
| Device name | ThinkStation P360 Ultra (30G1) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 30G1002SBL, 30G1002SCK, 30G1002SCR, 30G1002SEE, 30G1002SEU, 30G1002SFR, 30G1002SGE, 30G1002SHX, 30G1002SIL, 30G1002SIX, 30G1002SMB, 30G1002SMD, 30G1002SMF, 30G1002SMG, 30G1002SMH, 30G1002SML, 30G1002SMS, 30G1002SMZ, 30G1002SNX, 30G1002SPB, 30G1002SPG, 30G1002SRI, 30G1002SSP, 30G1002STX, 30G1002SUK, 30G1002SZY, 30G1002TBL, 30G1002TCK, 30G1002TCR, 30G1002TEE, 30G1002TEU, 30G1002TFR, 30G1002TGE, 30G1002THX, 30G1002TIL, 30G1002TIX, 30G1002TMB, 30G1002TMD, 30G1002TMF, 30G1002TMG, 30G1002TMH, 30G1002TML, 30G1002TMS, 30G1002TMZ, 30G1002TNX, 30G1002TPB, 30G1002TPG, 30G1002TRI, 30G1002TSP, 30G1002TTX, 30G1002WRI, 30G1002WSP, 30G1002WTX, 30G1002WUK, 30G1002WZY, 30G1002XBL, 30G1002XCK, 30G1002XCR, 30G1002XEE, 30G1002XEU, 30G1002XFR, 30G1002XGE, 30G1002XHX, 30G1002XIL, 30G1002XIX, 30G1002XMB, 30G1002XMD, 30G1002XMF, 30G1002XMG, 30G1002XMH, 30G1002XML, 30G1002XMS, 30G1002XMZ, 30G1002XNX, 30G1002XPB, 30G1002XPG, 30G1002XRI, 30G1002XSP, 30G1002XTX, 30G1002XUK, 30G1002XZY, 30G1002YBL, 30G1002YCK, 30G1002YCR, 30G1002YEE, 30G1002YEU, 30G1002YFR, 30G1002YGE, 30G1002YHX, 30G1002YIL, 30G1002YIX, 30G1002YMB, 30G1002YMD, 30G1002YMF, 30G1002YMG, 30G1002YMH, 30G1002YML, 30G1002YMS, 30G1002YMZ, 30G1002YNX, etc.
|
Order info
| Item number | SP433400 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578963323 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkStation P360 Ultra (30G1) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkStation P360 Ultra (30G1)
Login