Computer memory Zima ZimaCube 2
Expand the memory of your Zima ZimaCube 2 by 8GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Zima |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | Zima ZimaCube |
| Device series | ZimaCube 2 series |
| Device name | ZimaCube 2 |
| Memory ex works | 8GB (1x8GB) |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP611232 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169845743 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Zima ZimaCube 2 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Zima ZimaCube 2
Login