Memory for laptop Lenovo ThinkBook 14 G3 ITL (21A3)
16GB memory for Lenovo ThinkBook 14 G3 ITL (21A3). The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkBook 14 G3 ITL (21A3).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 14 series |
| Device name | ThinkBook 14 G3 ITL (21A3) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90845, 4X70Z90847, 4X71D09534 |
| Memory ex works | 8GB non removable, 8GB removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 21A3000PIX, 21A3000QIX, 21A3000RIX, etc.
|
Order info
| Item number | SP392131 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578552220 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 14 G3 ITL (21A3) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 14 G3 ITL (21A3)
Login