Computer memory Lenovo ThinkBook 14 G3 ITL (21A3)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkBook 14 G3 ITL (21A3) by 32GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 14 series |
| Device name | ThinkBook 14 G3 ITL (21A3) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71A11993, 4X71D09536 |
| Memory ex works | 8GB non removable, 8GB removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 21A3000PIX, 21A3000QIX, 21A3000RIX, etc.
|
Order info
| Item number | SP392132 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578552237 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 14 G3 ITL (21A3) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 14 G3 ITL (21A3)
Login