Computer memory Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL) by 16GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M60 series |
| Device name | ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12JL0007GE, 12JL0007IX, 12JL0007IX, 12JL0007MG, 12JL000EGE, 12JL000EIX, 12JL000EMB, 12JL000FGA, 12JL000FSP, 12JL000GGA, 12JL000GPB, 12JL000GRI, 12JL000GSP, 12JL000JFR, 12JL000JGE, 12JL000JMG, 12JL000JMH, 12JL000JMX, 12JL000LFR, 12JL000LGE, 12JL000LIX, 12JL000LMX, 12JL000NFR, 12JL000NGE, 12JL000NIX, 12JL000NIX, 12JL000NMB, 12JL000NMH, 12JL000NMX, 12JL000NPB, 12JL000NRI, 12JLA034GE, 12JLA034MB, 12JLA034MG, 12JLA034MH, 12JLA034PB, 12JLA034RI, etc.
|
Order info
| Item number | SP565210 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169353507 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL)
Login