Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL)
Expand the memory of your Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M60 series |
| Device name | ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12JL0007GE, 12JL0007IX, 12JL0007IX, 12JL0007MG, 12JL000EGE, 12JL000EIX, 12JL000EMB, 12JL000FGA, 12JL000FSP, 12JL000GGA, 12JL000GPB, 12JL000GRI, 12JL000GSP, 12JL000JFR, 12JL000JGE, 12JL000JMG, 12JL000JMH, 12JL000JMX, 12JL000LFR, 12JL000LGE, 12JL000LIX, 12JL000LMX, 12JL000NFR, 12JL000NGE, 12JL000NIX, 12JL000NIX, 12JL000NMB, 12JL000NMH, 12JL000NMX, 12JL000NPB, 12JL000NRI, 12JLA034GE, 12JLA034MB, 12JLA034MG, 12JLA034MH, 12JLA034PB, 12JLA034RI, etc.
|
Order info
| Item number | SP565209 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169353521 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise (12JL)
Login