Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M75s Gen 2 (11R8)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M75s Gen 2 (11R8) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M75 series |
| Device name | ThinkCentre M75s Gen 2 (11R8) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71D07930 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11R8000BBL, 11R8000BCK, 11R8000BCR, 11R8000BEE, 11R8000BEU, 11R8000BFN, 11R8000BFR, 11R8000BGE, 11R8000BHX, 11R8000BIL, 11R8000BIX, 11R8000BMB, 11R8000BMD, 11R8000BMF, 11R8000BMG, 11R8000BMH, 11R8000BML, 11R8000BMS, 11R8000BMT, 11R8000BMX, 11R8000BMZ, 11R8000BNX, 11R8000BPB, 11R8000BPG, 11R8000BRI, 11R8000BSP, 11R8000BTX, 11R8000BUK, 11R8000BZY, 11R8000CBL, 11R8000CCK, 11R8000CCR, 11R8000CEE, 11R8000CEU, 11R8000CFN, 11R8000CFR, 11R8000CGE, 11R8000CHX, 11R8000CIL, 11R8000CIX, 11R8000CMB, 11R8000CMD, 11R8000CMF, 11R8000CMG, 11R8000CMH, 11R8000CML, 11R8000CMS, 11R8000CMT, 11R8000CMX, 11R8000CMZ, 11R8000FIL, 11R8000FIX, 11R8000FMB, 11R8000FMD, 11R8000FMF, 11R8000FMG, 11R8000FMH, 11R8000FML, 11R8000FMS, 11R8000FMT, 11R8000FMX, 11R8000FMZ, 11R8000FNX, 11R8000FPB, 11R8000FPG, 11R8000FRI, 11R8000FSP, 11R8000FTX, 11R8000FUK, 11R8000FZY, 11R8000GBL, 11R8000GCK, 11R8000GCR, 11R8000GEE, 11R8000GEU, 11R8000GFN, 11R8000GFR, 11R8000GGE, 11R8000GHX, 11R8000GIL, 11R8000GIX, 11R8000GMB, 11R8000GMD, 11R8000GMF, 11R8000GMG, 11R8000GMH, 11R8000GML, 11R8000GMS, 11R8000GMT, 11R8000GMX, 11R8000GMZ, 11R8000GNX, 11R8000GPB, 11R8000GPG, 11R8000GRI, 11R8000GSP, 11R8000GTX, 11R8000GUK, 11R8000GZY, 11R8000HBL, etc.
|
Order info
| Item number | SP392177 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578552701 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M75s Gen 2 (11R8) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M75s Gen 2 (11R8)
Login