Computer memory Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SF)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SF) by 16GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M920 series |
| Device name | ThinkCentre M920t Tower (10SF) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z46580 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 10SF0002US, 10SF0003US, 10SF0004US, 10SF0005US, 10SF0006US, 10SF0007US, 10SF0008US, 10SF0009US, 10SF000AUS, 10SF000BUS, 10SF000CUS, 10SF000DUS, 10SF000EUS, 10SF000FUS, 10SF000GUS, 10SF000HUS, 10SF000P.., 10SF000Q.., 10SF000R.., 10SF000S.., 10SF000T.., 10SF000U.., 10SF000V.., 10SF000W.., 10SF000X.., 10SF000Y.., 10SF001S.., 10SF001T.., 10SF001V.., 10SF001Y.., 10SF0021.., 10SF0022.., 10SF0024.., 10SF002CUS, 10SF002D.., 10SF002E.., 10SF002F.., 10SF002G.., etc. |
Order info
| Item number | SP277220 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369466067 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SF) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SF)
Login