Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SF)
32GB memory for Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SF). The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M920 series |
| Device name | ThinkCentre M920t Tower (10SF) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 10SF0002US, 10SF0003US, 10SF0004US, 10SF0005US, 10SF0006US, 10SF0007US, 10SF0008US, 10SF0009US, 10SF000AUS, 10SF000BUS, 10SF000CUS, 10SF000DUS, 10SF000EUS, 10SF000FUS, 10SF000GUS, 10SF000HUS, 10SF000P.., 10SF000Q.., 10SF000R.., 10SF000S.., 10SF000T.., 10SF000U.., 10SF000V.., 10SF000W.., 10SF000X.., 10SF000Y.., 10SF001S.., 10SF001T.., 10SF001V.., 10SF001Y.., 10SF0021.., 10SF0022.., 10SF0024.., 10SF002CUS, 10SF002D.., 10SF002E.., 10SF002F.., 10SF002G.., etc. |
Order info
| Item number | SP307329 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369707429 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SF) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M920t Tower (10SF)
Login