Memory for laptop Lenovo V14 ADA (82C6)
Expand the memory of your Lenovo V14 ADA (82C6) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 ADA (82C6) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 4GB / 8GB removable |
| Maximum memory | 36GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 82C60006FR, 82C60006GE, 82C60006IW, 82C60006IX, 82C60006MB, 82C60006MH, 82C60006ML, 82C60006MX, 82C60006MZ, 82C60006PG, 82C60006SP, 82C60006UK, 82C60057FR, 82C60057GE, 82C60057IW, 82C60057IX, 82C60057MB, 82C60057MH, 82C60057ML, 82C60057MX, 82C60057MZ, 82C60057PG, 82C60057SP, 82C60057UK, 82C60058FR, 82C60058GE, 82C60058IW, 82C60058IX, 82C60058MB, 82C60058MH, 82C60058ML, 82C60058MX, 82C60058MZ, 82C60058PG, 82C60058SP, 82C60058UK, 82C60059FR, 82C60059GE, 82C60059IW, 82C60059IX, 82C60059MB, 82C60059MH, 82C60059ML, 82C60059MX, 82C60059MZ, 82C60059PG, 82C60059SP, 82C60059UK, 82C6005AFR, 82C6005AGE, 82C6005GMH, 82C6005GML, 82C6005GMX, 82C6005GMZ, 82C6005GPG, 82C6005GSP, 82C6005GUK, 82C6005HFR, 82C6005HGE, 82C6005HIW, 82C6005HIX, 82C6005HMB, 82C6005HMH, 82C6005HML, 82C6005HMX, 82C6005HMZ, 82C6005HPG, 82C6005HSP, 82C6005HUK, 82C6005JFR, 82C6005JGE, 82C6005JIW, 82C6005JIX, 82C6005JMB, 82C6005JMH, 82C6005JML, 82C6005JMX, 82C6005JMZ, 82C6005JPG, 82C6005JSP, 82C6005JUK, 82C6005KFR, 82C6005KGE, 82C6005KIW, 82C6005KIX, 82C6005KMB, 82C6005KMH, 82C6005KML, 82C6005KMX, 82C6005KMZ, 82C6005KPG, 82C6005KSP, 82C6005KUK, 82C6006AFR, 82C6006AGE, 82C6006AIW, 82C6006AIX, 82C6006AMB, 82C6006AMH, 82C6006AML, etc.
|
Order info
| Item number | SP346934 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578098315 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 ADA (82C6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 ADA (82C6)
Login