Computer memory Lenovo V14 ADA (82C6)
Expand the memory of your Lenovo V14 ADA (82C6) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 ADA (82C6) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 4GB / 8GB removable |
| Maximum memory | 36GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 82C60006FR, 82C60006GE, 82C60006IW, 82C60006IX, 82C60006MB, 82C60006MH, 82C60006ML, 82C60006MX, 82C60006MZ, 82C60006PG, 82C60006SP, 82C60006UK, 82C60057FR, 82C60057GE, 82C60057IW, 82C60057IX, 82C60057MB, 82C60057MH, 82C60057ML, 82C60057MX, 82C60057MZ, 82C60057PG, 82C60057SP, 82C60057UK, 82C60058FR, 82C60058GE, 82C60058IW, 82C60058IX, 82C60058MB, 82C60058MH, 82C60058ML, 82C60058MX, 82C60058MZ, 82C60058PG, 82C60058SP, 82C60058UK, 82C60059FR, 82C60059GE, 82C60059IW, 82C60059IX, 82C60059MB, 82C60059MH, 82C60059ML, 82C60059MX, 82C60059MZ, 82C60059PG, 82C60059SP, 82C60059UK, 82C6005AFR, 82C6005AGE, 82C6005GMH, 82C6005GML, 82C6005GMX, 82C6005GMZ, 82C6005GPG, 82C6005GSP, 82C6005GUK, 82C6005HFR, 82C6005HGE, 82C6005HIW, 82C6005HIX, 82C6005HMB, 82C6005HMH, 82C6005HML, 82C6005HMX, 82C6005HMZ, 82C6005HPG, 82C6005HSP, 82C6005HUK, 82C6005JFR, 82C6005JGE, 82C6005JIW, 82C6005JIX, 82C6005JMB, 82C6005JMH, 82C6005JML, 82C6005JMX, 82C6005JMZ, 82C6005JPG, 82C6005JSP, 82C6005JUK, 82C6005KFR, 82C6005KGE, 82C6005KIW, 82C6005KIX, 82C6005KMB, 82C6005KMH, 82C6005KML, 82C6005KMX, 82C6005KMZ, 82C6005KPG, 82C6005KSP, 82C6005KUK, 82C6006AFR, 82C6006AGE, 82C6006AIW, 82C6006AIX, 82C6006AMB, 82C6006AMH, 82C6006AML, etc.
|
Order info
| Item number | SP346937 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578098346 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 ADA (82C6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 ADA (82C6)
Login