Memory for desktop Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6) by 16GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200U |
| Type | CUDIMM (Clocked Unbuffered UDIMM) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion T7 series |
| Device name | Legion T7 34IAS10 (90Y6) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB / 64GB |
| Maximum memory | 256GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 90Y60003GC, 90Y60004GC, 90Y60006GF, 90Y6000DRI, 90Y6000ERI, 90Y6000FRI, 90Y6000TGF, 90Y6000UGF, 90Y6001ARM, 90Y6003GRM, 90Y60042GE, etc.
|
Order info
| Item number | SP574630 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169455942 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6)
Login