Memory for desktop Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6) by 32GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in Legion T7 34IAS10 (90Y6).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200U |
| Type | CUDIMM (Clocked Unbuffered UDIMM) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion T7 series |
| Device name | Legion T7 34IAS10 (90Y6) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB / 64GB |
| Maximum memory | 256GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 90Y60003GC, 90Y60004GC, 90Y60006GF, 90Y6000DRI, 90Y6000ERI, 90Y6000FRI, 90Y6000TGF, 90Y6000UGF, 90Y6001ARM, 90Y6003GRM, 90Y60042GE, etc.
|
Order info
| Item number | SP574632 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169455959 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion T7 34IAS10 (90Y6)
Login