Computer memory Lenovo Legion T7 34IAZ7 (90S1)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Legion T7 34IAZ7 (90S1) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion T7 series |
| Device name | Legion T7 34IAZ7 (90S1) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 90S10000SZ, 90S10001SZ, 90S10002SZ, 90S1000DGE, etc.
|
Order info
| Item number | SP432629 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578955632 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion T7 34IAZ7 (90S1) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion T7 34IAZ7 (90S1)
Login