Computer memory Lenovo Legion T7 34IAZ7 (90S1)
Expand the memory of your Lenovo Legion T7 34IAZ7 (90S1) by 32GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo Legion T7 34IAZ7 (90S1).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion T7 series |
| Device name | Legion T7 34IAZ7 (90S1) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 90S10000SZ, 90S10001SZ, 90S10002SZ, 90S1000DGE, etc.
|
Order info
| Item number | SP432630 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578955656 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion T7 34IAZ7 (90S1) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion T7 34IAZ7 (90S1)
Login