Computer memory Lenovo Legion T7 34IRZ8 (90V7)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Legion T7 34IRZ8 (90V7) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.Information on memory configuration
The following technical specifications should be considered in advance:
- Im Gerät können non ECC or ECC (Error-Correction-Code) RAM-memory installiert werden. Memory with der Description ECC besitzen eine Fehlerkorrektur.
- Non ECC memory modules cannot be used together with ECC memories.
- If a memory expansion is to be made with the already existing RAM memories, it must be checked which memory technology (non ECC / ECC) is already existing in the system.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion T7 series |
| Device name | Legion T7 34IRZ8 (90V7) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 192GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 90V7000RGC, 90V7000SGC, 90V7000TGC, 90V7000UGC, 90V7000WGE, 90V70010IX, 90V70012GE, 90V70015RM, 90V70016RM, 90V70017UK, 90V70018MZ, 90V7001NES, 90V7001YMW, 90V70020FR, 90V70021FR, 90V70022FR, 90V70023FR, 90V70027MW, 90V70028MZ, 90V7002AMK, 90V7002DMW, 90V7002FMW, 90V7002KMW, 90V7002MMW, 90V7002YGE, 90V70030UK, 90V70031UK, 90V70032RM, 90V70034RM, 90V70035RM, 90V70039UK, 90V7003GGE, 90V70042PL, 90V70043PL, 90V70045PL, 90V70046PL, 90V7004BUK, 90V7004CUK, 90V7004JGC, 90V7004KGC, 90V7004MUK, 90V7004NUK, 90V7004PMW, 90V7004QMW, etc.
|
Order info
| Item number | SP455184 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488187469 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion T7 34IRZ8 (90V7) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion T7 34IRZ8 (90V7)
Login