Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2)
16GB memory for Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2). The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M80 series |
| Device name | ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11U2000ABL, 11U2000ACK, 11U2000ACR, 11U2000AEE, 11U2000AEU, 11U2000AFN, 11U2000AFR, 11U2000AGE, 11U2000AHX, 11U2000AIL, 11U2000AIX, 11U2000AMB, 11U2000AMD, 11U2000AMG, 11U2000AMH, 11U2000AML, 11U2000AMS, 11U2000AMX, 11U2000AMZ, 11U2000ANX, 11U2000APB, 11U2000APG, 11U2000ARI, 11U2000ASP, 11U2000ATX, 11U2000AUK, 11U2000AZY, 11U2000BBL, 11U2000BCK, 11U2000BCR, 11U2000BEE, 11U2000BEU, 11U2000BFN, 11U2000BFR, 11U2000BGE, 11U2000BHX, 11U2000BIL, 11U2000BIX, 11U2000BMB, 11U2000BMD, 11U2000BMG, 11U2000BMH, 11U2000BML, 11U2000BMS, 11U2000BMX, 11U2000BMZ, 11U2000BNX, 11U2000BPB, 11U2000BPG, 11U2000BRI, etc.
|
Order info
| Item number | SP431999 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578949440 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2)
Login