Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2)
32GB memory for Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2). The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M80 series |
| Device name | ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11U2000ABL, 11U2000ACK, 11U2000ACR, 11U2000AEE, 11U2000AEU, 11U2000AFN, 11U2000AFR, 11U2000AGE, 11U2000AHX, 11U2000AIL, 11U2000AIX, 11U2000AMB, 11U2000AMD, 11U2000AMG, 11U2000AMH, 11U2000AML, 11U2000AMS, 11U2000AMX, 11U2000AMZ, 11U2000ANX, 11U2000APB, 11U2000APG, 11U2000ARI, 11U2000ASP, 11U2000ATX, 11U2000AUK, 11U2000AZY, 11U2000BBL, 11U2000BCK, 11U2000BCR, 11U2000BEE, 11U2000BEU, 11U2000BFN, 11U2000BFR, 11U2000BGE, 11U2000BHX, 11U2000BIL, 11U2000BIX, 11U2000BMB, 11U2000BMD, 11U2000BMG, 11U2000BMH, 11U2000BML, 11U2000BMS, 11U2000BMX, 11U2000BMZ, 11U2000BNX, 11U2000BPB, 11U2000BPG, 11U2000BRI, etc.
|
Order info
| Item number | SP432000 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578949488 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 (11U2)
Login