Computer memory Lenovo ThinkCentre X Tower (13LF)
16GB memory for Lenovo ThinkCentre X Tower (13LF). The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkCentre X Tower (13LF). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkCentre X Tower (13LF).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200U |
| Type | CUDIMM (Clocked Unbuffered UDIMM) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre X series |
| Device name | ThinkCentre X Tower (13LF) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 256GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 13LF0001CR, 13LF0001EU, 13LF0001FR, 13LF0001GE, 13LF0001HX, 13LF0001IX, 13LF0001IX, 13LF0001MB, 13LF0001MD, 13LF0001MG, 13LF0001MH, 13LF0001ML, 13LF0001MS, 13LF0001MZ, 13LF0001MZ, 13LF0001NX, 13LF0001PG, 13LF0001TR, 13LF0001ZY, 13LF0002BL, 13LF0002CR, 13LF0002EE, 13LF0002FN, 13LF0002GE, 13LF0002IX, 13LF0002IX, 13LF0002MD, 13LF0002MF, 13LF0002MG, 13LF0002MH, 13LF0002ML, 13LF0002MS, 13LF0002MS, 13LF0002MX, 13LF0002MZ, 13LF0002MZ, 13LF0002NX, 13LF0002PB, 13LF0002PG, 13LF0002PG, 13LF0002RI, 13LF0002SP, 13LF0003BL, 13LF0003CR, 13LF0003EE, 13LF0003EU, 13LF0003FN, 13LF0003FR, 13LF0003GE, 13LF0003HX, 13LF0003IX, 13LF0003IX, 13LF0003MB, 13LF0003MD, 13LF0003MF, 13LF0003MH, 13LF0003MS, 13LF0003MX, 13LF0003MZ, 13LF0003NX, 13LF0003PB, 13LF0003PG, 13LF0003PG, 13LF0003RI, 13LF0003SP, 13LF0003TR, 13LF0003ZY, 13LF0004BL, 13LF0004EE, 13LF0004EU, 13LF0004FN, 13LF0004FR, 13LF0004GE, 13LF0004HX, 13LF0004IX, 13LF0004IX, 13LF0004IX, 13LF0004MB, 13LF0004MF, 13LF0004MG, 13LF0004ML, 13LF0004MS, 13LF0004MS, 13LF0004MX, 13LF0004MZ, 13LF0004PB, 13LF0004PG, 13LF0004RI, 13LF0004SP, 13LF0004TR, 13LF0004ZY, 13LF000BGE, etc.
|
Order info
| Item number | SP610332 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169836901 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre X Tower (13LF) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre X Tower (13LF)
Login