Memory for laptop Lenovo ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC)
Expand the memory of your Lenovo ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad L16 series |
| Device name | ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 21SC0002CX, 21SC0003BG, 21SC0003IX, 21SC0004FR, 21SC0004GE, 21SC0004IX, 21SC0004SC, 21SC0005BG, 21SC0005CX, 21SC0005GE, 21SC0005HV, 21SC0006GE, 21SC0006IX, 21SC0006SC, 21SC0007EE, 21SC0007GE, 21SC0007SC, 21SC0008SP, 21SC0009ML, 21SC0009MZ, 21SC0009PB, 21SC000AGE, 21SC000AGM, 21SC000BGM, 21SC000BPG, 21SC000CGE, 21SC000CGM, 21SC000DMH, 21SC000DPB, 21SC000DRI, 21SC000EGM, 21SC000FGE, 21SC000FGM, 21SC000FIX, 21SC000FMZ, 21SC000FTX, 21SC000GFR, 21SC000GGE, 21SC000GPG, 21SC000GTX, 21SC000HIX, 21SC000JGM, 21SC000JMB, 21SC000JMZ, 21SC000KBG, 21SC000KGE, 21SC000KTX, 21SC000LGM, 21SC000LML, 21SC000LMZ, 21SC000MBM, 21SC000NGE, 21SC000NHV, 21SC000NMD, 21SC000NMZ, 21SC000NPG, 21SC000PIX, 21SC000PRI, 21SC000QMD, 21SC000QMH, 21SC000QPG, 21SC000RAT, 21SC000REE, 21SC000RFR, 21SC000RGM, 21SC000RMB, 21SC000RPG, 21SC000SAT, 21SC000SIX, 21SC000STX, 21SC000TEE, 21SC000TGM, 21SC000UGE, 21SC000UIX, 21SC000UML, 21SC000UPB, 21SC000VGM, 21SC000VPG, 21SC000VRI, 21SC000VSP, 21SC000WAT, 21SC000WGE, 21SC000WGM, 21SC000WMB, 21SC000XBM, 21SC000XGE, 21SC000XGM, 21SC000XIX, 21SC000XTX, 21SC000YGE, 21SC000YGM, 21SC000YHV, 21SC000YMD, 21SC000YTX, 21SC001FGE, 21SC001FGM, 21SC001FMH, 21SC001FSP, 21SC001GBM, 21SC001GCX, 21SC001GGM, 21SC001GMZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP589306 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169622467 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC)
Login