Memory for laptop Lenovo ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC)
Expand the memory of your Lenovo ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC) by 32GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad L16 series |
| Device name | ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 21SC0002CX, 21SC0003BG, 21SC0003IX, 21SC0004FR, 21SC0004GE, 21SC0004IX, 21SC0004SC, 21SC0005BG, 21SC0005CX, 21SC0005GE, 21SC0005HV, 21SC0006GE, 21SC0006IX, 21SC0006SC, 21SC0007EE, 21SC0007GE, 21SC0007SC, 21SC0008SP, 21SC0009ML, 21SC0009MZ, 21SC0009PB, 21SC000AGE, 21SC000AGM, 21SC000BGM, 21SC000BPG, 21SC000CGE, 21SC000CGM, 21SC000DMH, 21SC000DPB, 21SC000DRI, 21SC000EGM, 21SC000FGE, 21SC000FGM, 21SC000FIX, 21SC000FMZ, 21SC000FTX, 21SC000GFR, 21SC000GGE, 21SC000GPG, 21SC000GTX, 21SC000HIX, 21SC000JGM, 21SC000JMB, 21SC000JMZ, 21SC000KBG, 21SC000KGE, 21SC000KTX, 21SC000LGM, 21SC000LML, 21SC000LMZ, 21SC000MBM, 21SC000NGE, 21SC000NHV, 21SC000NMD, 21SC000NMZ, 21SC000NPG, 21SC000PIX, 21SC000PRI, 21SC000QMD, 21SC000QMH, 21SC000QPG, 21SC000RAT, 21SC000REE, 21SC000RFR, 21SC000RGM, 21SC000RMB, 21SC000RPG, 21SC000SAT, 21SC000SIX, 21SC000STX, 21SC000TEE, 21SC000TGM, 21SC000UGE, 21SC000UIX, 21SC000UML, 21SC000UPB, 21SC000VGM, 21SC000VPG, 21SC000VRI, 21SC000VSP, 21SC000WAT, 21SC000WGE, 21SC000WGM, 21SC000WMB, 21SC000XBM, 21SC000XGE, 21SC000XGM, 21SC000XIX, 21SC000XTX, 21SC000YGE, 21SC000YGM, 21SC000YHV, 21SC000YMD, 21SC000YTX, 21SC001FGE, 21SC001FGM, 21SC001FMH, 21SC001FSP, 21SC001GBM, 21SC001GCX, 21SC001GGM, 21SC001GMZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP589308 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169622528 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad L16 Gen 2 (AMD) (21SC)
Login