Memory for desktop Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkSmart Core |
| Device series | ThinkSmart Core Gen 2 series |
| Device name | ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ) |
| Memory ex works | 16GB (2x8GB) |
| Maximum memory | 96GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12WQ0000BL, 12WQ0000CR, 12WQ0000EU, 12WQ0000FN, 12WQ0000FR, 12WQ0000GE, 12WQ0000HX, 12WQ0000IX, 12WQ0000IX, 12WQ0000IX, 12WQ0000MB, 12WQ0000MD, 12WQ0000MF, 12WQ0000MG, 12WQ0000ML, 12WQ0000MS, 12WQ0000MS, 12WQ0000NX, 12WQ0000PB, 12WQ0000PG, 12WQ0000PG, 12WQ0000RI, 12WQ0000SP, 12WQ0000ZY, 12WQ0008BL, 12WQ0008CR, 12WQ0008EU, 12WQ0008FN, 12WQ0008FR, 12WQ0008GE, 12WQ0008HX, 12WQ0008IX, 12WQ0008IX, 12WQ0008IX, 12WQ0008MB, 12WQ0008MD, 12WQ0008MF, 12WQ0008MG, 12WQ0008ML, 12WQ0008MS, 12WQ0008MS, 12WQ0008NX, 12WQ0008PB, 12WQ0008PG, 12WQ0008PG, 12WQ0008RI, 12WQ0008SP, 12WQ0008ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP577458 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169487226 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ)
Login