Computer memory Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ)
48GB memory for Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ). The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ).
Computer memory - info
| Memory size | 48GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkSmart Core |
| Device series | ThinkSmart Core Gen 2 series |
| Device name | ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ) |
| Memory ex works | 16GB (2x8GB) |
| Maximum memory | 96GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12WQ0000BL, 12WQ0000CR, 12WQ0000EU, 12WQ0000FN, 12WQ0000FR, 12WQ0000GE, 12WQ0000HX, 12WQ0000IX, 12WQ0000IX, 12WQ0000IX, 12WQ0000MB, 12WQ0000MD, 12WQ0000MF, 12WQ0000MG, 12WQ0000ML, 12WQ0000MS, 12WQ0000MS, 12WQ0000NX, 12WQ0000PB, 12WQ0000PG, 12WQ0000PG, 12WQ0000RI, 12WQ0000SP, 12WQ0000ZY, 12WQ0008BL, 12WQ0008CR, 12WQ0008EU, 12WQ0008FN, 12WQ0008FR, 12WQ0008GE, 12WQ0008HX, 12WQ0008IX, 12WQ0008IX, 12WQ0008IX, 12WQ0008MB, 12WQ0008MD, 12WQ0008MF, 12WQ0008MG, 12WQ0008ML, 12WQ0008MS, 12WQ0008MS, 12WQ0008NX, 12WQ0008PB, 12WQ0008PG, 12WQ0008PG, 12WQ0008RI, 12WQ0008SP, 12WQ0008ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP577461 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169487387 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 IPFRK MTR (12WQ)
Login