Memory for laptop Lenovo V14 G5 IRL (83GU)
The memory increases the RAM memory of Lenovo V14 G5 IRL (83GU) by 16GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 G5 IRL (83GU) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 96GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 83GU0007BM, 83GU0007CK, 83GU0007CX, 83GU0007CY, 83GU0007EE, 83GU0007FR, 83GU0007GE, 83GU0007GM, 83GU0007HV, 83GU0007IW, 83GU0007IX, 83GU0007MH, 83GU0007ML, 83GU0007MZ, 83GU0007PB, 83GU0007PG, 83GU0007RI, 83GU0007SP, 83GU0007TX, 83GU0007UK, 83GU0007VU, 83GU0008BM, 83GU0008CK, 83GU0008CX, 83GU0008CY, 83GU0008EE, 83GU0008FR, 83GU0008GE, 83GU0008GM, 83GU0008HV, 83GU0008IW, 83GU0008IX, 83GU0008MH, 83GU0008ML, 83GU0008MZ, 83GU0008PB, 83GU0008PG, 83GU0008RI, 83GU0008SP, 83GU0008TX, 83GU0008UK, 83GU0008VU, 83GU0009BM, 83GU0009CK, 83GU0009CX, 83GU0009CY, 83GU0009EE, 83GU0009FR, 83GU0009GE, 83GU0009GM, 83GU000EHV, 83GU000EIW, 83GU000EIX, 83GU000EMH, 83GU000EML, 83GU000EMZ, 83GU000EPB, 83GU000EPG, 83GU000ERI, 83GU000ESP, 83GU000ETX, 83GU000EUK, 83GU000EVU, 83GU000FBM, 83GU000FCK, 83GU000FCX, 83GU000FCY, 83GU000FEE, 83GU000FFR, 83GU000FGE, 83GU000FGM, 83GU000FHV, 83GU000FIW, 83GU000FIX, 83GU000FMH, 83GU000FML, 83GU000FMZ, 83GU000FPB, 83GU000FPG, 83GU000FRI, 83GU000FSP, 83GU000FTX, 83GU000FUK, 83GU000FVU, 83GU000GBM, 83GU000GCK, 83GU000GCX, 83GU000GCY, 83GU000GEE, 83GU000GFR, 83GU000GGE, 83GU000GGM, 83GU000GHV, 83GU000GIW, 83GU000GIX, 83GU000GMH, 83GU000GML, 83GU000GMZ, 83GU000GPB, 83GU000GPG, etc.
|
Order info
| Item number | SP546856 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169150465 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 G5 IRL (83GU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 G5 IRL (83GU)
Login