Computer memory Lenovo V14 G5 IRL (83GU)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo V14 G5 IRL (83GU) by 8GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 G5 IRL (83GU) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 96GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 83GU0007BM, 83GU0007CK, 83GU0007CX, 83GU0007CY, 83GU0007EE, 83GU0007FR, 83GU0007GE, 83GU0007GM, 83GU0007HV, 83GU0007IW, 83GU0007IX, 83GU0007MH, 83GU0007ML, 83GU0007MZ, 83GU0007PB, 83GU0007PG, 83GU0007RI, 83GU0007SP, 83GU0007TX, 83GU0007UK, 83GU0007VU, 83GU0008BM, 83GU0008CK, 83GU0008CX, 83GU0008CY, 83GU0008EE, 83GU0008FR, 83GU0008GE, 83GU0008GM, 83GU0008HV, 83GU0008IW, 83GU0008IX, 83GU0008MH, 83GU0008ML, 83GU0008MZ, 83GU0008PB, 83GU0008PG, 83GU0008RI, 83GU0008SP, 83GU0008TX, 83GU0008UK, 83GU0008VU, 83GU0009BM, 83GU0009CK, 83GU0009CX, 83GU0009CY, 83GU0009EE, 83GU0009FR, 83GU0009GE, 83GU0009GM, 83GU000EHV, 83GU000EIW, 83GU000EIX, 83GU000EMH, 83GU000EML, 83GU000EMZ, 83GU000EPB, 83GU000EPG, 83GU000ERI, 83GU000ESP, 83GU000ETX, 83GU000EUK, 83GU000EVU, 83GU000FBM, 83GU000FCK, 83GU000FCX, 83GU000FCY, 83GU000FEE, 83GU000FFR, 83GU000FGE, 83GU000FGM, 83GU000FHV, 83GU000FIW, 83GU000FIX, 83GU000FMH, 83GU000FML, 83GU000FMZ, 83GU000FPB, 83GU000FPG, 83GU000FRI, 83GU000FSP, 83GU000FTX, 83GU000FUK, 83GU000FVU, 83GU000GBM, 83GU000GCK, 83GU000GCX, 83GU000GCY, 83GU000GEE, 83GU000GFR, 83GU000GGE, 83GU000GGM, 83GU000GHV, 83GU000GIW, 83GU000GIX, 83GU000GMH, 83GU000GML, 83GU000GMZ, 83GU000GPB, 83GU000GPG, etc.
|
Order info
| Item number | SP546855 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169150502 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 G5 IRL (83GU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 G5 IRL (83GU)
Login